اینجانب بلال خیرآور فرزند حسن، در چهارم آذر ماه سال 1326 در روستای قره باغ واقع در 50 کیلومتری شهرستان ارومیه چشم به جهان گشودم. دوره آموزش ابتدایی را در دبستان اسدی روستا تكمیل نموده و در سال 1337 برای ادامه تحصیل به تبریز آمدم. دوره دبیرستان را در دبیرستان نمونه تبریز ادامه داده و در خرداد ماه سال 1343 به اخذ دیپلم ریاضی از دبیرستان مذكور نائل شدم.
پس از اخذ دیپلم مجدداً به روستا برگشته و در دبستان روستا به مدت دو سال بعنوان آموزگار خدمت نمودم. در سال 1345 در آزمون ورودی دانشكده اقتصاد دانشگاه تهران پذیرفته شده و برای ادامه تحصیل به تهران رفتم. در سال سوم و چهارم دوره كارشناسی ضمن ادامه تحصیل، در سرممیزی شماره 2 اداره كل مالیات‌های تهران به عنوان كارآموز به مدت دو سال خدمت نمودم.

مرحوم بلال خیرآور


پس از اخذ لیسانس اقتصاد نظری در خرداد ماه 1349 در سازمان برنامه و بودجه (تهران) در سمت كارشناس برنامه‌ریزی مشغول خدمت شدم.
با اخذ پذیرش از دانشكده اقتصاد دانشگاه تهران در سال 1352 دوره كارشناسی ارشد اقتصاد نظری را در دانشكده مذكور به پایان رساندم؛ از مؤسسه آموزشی صندوق بین المللی پول (I.M.F Institute) واقع در واشنگتن. دی. سی (آمریكا)، جهت شركت در دوره تجزیه و تحلیل مالی (Financial Analysis and Policy) در سال 1355 پذیرش دریافت نموده و به عنوان بورسیه سازمان برنامه و بودجه به مدت 9 ماه در دوره مذكور، كه از نظر نظری و كاربردی فوق العاده مفید و پربار بود، شركت نمودم.
پس از تكمیل دوره مذكور و بازگشت به وطن به مدت یكسال و نیم تا وقوع انقلاب در شركت سرمایه‌گذاری بانك‌های ایران خدمت كردم و در سال 1358 به تبریز منتقل شدم. خلاصه ای از سوابق خدمت در تبریز، در شرح زیر ارائه می شود.

محل كار/سمت:

بانك گسترش آذربایجان/مدیر عامل
سازمان برنامه و بودجه استان/رئیس سازمان
بانك استان آذربایجان شرقی/مدیر عامل
استانداری آذربایجان شرقی/معاون برنامه‌ریزی استانداری
مركز آموزش مدیریت دولتی آذربایجان/رئیس مركز
منطقه ویژه اقتصادی جلفا/رئیس مرکز
سازمان بورس اوراق بهادار تبریز/رئیس سازمان


در سال 1376 پس از 26 سال خدمت بازنشسته شده و سازمان مدیریت صنعتی نمایندگی آذربایجان را تأسیس نمودم. به مدت 10 سال است که مسئولیت سازمان مذكور را، كه در استان‌های آذربایجان شرقی، غربی و اردبیل خدمات مشاوره- آموزش و تحقیق ارائه می‌نماید، بر عهده دارم.

در طول نوزده سال خدمت در تبریز به عنوان عضو هیئت مؤسس در تأسیس شركت سرمایه‌گذاری ساختمان آذربایجان، شركت خدمات صنعتی آذربایجان، شركت سرم‌سازی شهید قاضی طباطبائی، شركت نمایشگاه‌های آذربایجان، شركت سرمایه‌گذاری آذربایجان، شركت ساختمان باغمیشه و ... همكاری نموده ام.
در كنار كار اداری، به طور مستمر با مؤسسات آموزش عالی استان (دانشگاه تبریز، دانشگاه آزاد اسلامی تبریز- عضو هیئت علمی، مركز آموزشی مدیریت دولتی و مؤسسه بانكداری واحد تبریز) همكاری نموده و یكی از دروس اقتصاد خرد، اقتصاد كلان، اقتصاد ایران، بانكداری اسلامی و بورس اوراق بهادار (هر ترم حداكثر 8 واحد) را در مؤسسات فوق تدریس نمودم.
در سال 1350 ازدواج نموده، دارای شش فرزند (چهار دختر و دو پسر ) می‌باشم. فرزندان اول تا چهارم تحصیلات دانشگاهی را تكمیل نموده و فرزندان پنجم و ششم در دانشگاه مشغول تحصیل هستند.

         با تقدیم احترام

بلال خیرآور- سال 1385